دوشنبه 27 خرداد 1398   19:56:15
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/9/14 چهارشنبه
با حضور وزیر اقتصاد و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس: همایش ملی بزرگداشت روز حسابدار همزمان با سراسر کشور در يزد برگزار شد
همایش ملی بزرگداشت روز حسابدار با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مقامات و معاونین این وزارتخانه، صاحب نظران و اعضای جامعه حسابرسان کشور در محل وزارت اقتصاد و به طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در محل سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، در این همایش دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، سید رحمت الله اکرمی خزانه دار کل کشور و شماری از مقامات و مسئولان این وزارتخانه در سخنانی با تبریک این روز به جامعه حسابداری و مالی کشور، نقش و جایگاه این بخش  را در شفافیت مالی و اقتصادی و تصمیم گیری های آن مهم ارزیابی و بر توجه به این جایگاه تاکید کردند و خواستار ارتباط تنگاتنگ بین بخش های اقتصادی، مالی و حسابداری و گزارش دهی به موقع، شفاف و قابل اتکا مالی شدند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در حاشیه برگزاری این همایش در جمع ذیحسابان، حسابداران و مدیران مالی دستگاههای اجرایی استان با بیان اینکه به جهت اهمیت و جایگاه حسابداری، روز و هفته ای به این منظور مشخص و نامگذاری شده است گفت: تیم حسابداری، مالی و ذیحسابی یزد نیروهای متخصص و با تجربه هستند.

" علی نمازی " شرایط حساس اقتصادی کشور را یادآور شد و بر نظارت دقیق ذیحسابان و حسابداران بر امور مالی تاکید کرد و گفت: ذیحسابان باید با درک شرایط اقتصادی، حساسیت خاص، دید و نگرش صحیح، مسایل مالی را نظارت و کنترل کنند.

وی برنامه های وزارت امور اقتصادی و دارایی را برای بهبود شرایط اقتصادی و مالی خوب و امید بخش ارزیابی کرد وبر همدلی همه بخش های اقتصادی برای تحقق اهداف و برنامه های این وزارتخانه و گذر از  شرایطی که دشمنان برای اقتصاد کشورایجاد کرده اند  تاکید کرد..

معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این مراسم، کار حسابداری را مهم ارزیابی کرد و گفت: حسابداری  به تجزیه و تحلیل درآمد و هزینه کمک شایانی می‌کند، از این رو نقش آن در اقتصاد برجسته می باشد.

" سعید نورایمانی " با بیان این که حسابداری یک فن است و در پی کسب مهارت‌های لازم حاصل می‌شود، افزود:  علم حسابداری پایه اقتصاد امروز جامعه است.

اداره کل امور اقتصادی و دارایی به عنوان متولی امور اقتصادی و مالی استان یزد، نقش مهمی در ارتقای جایگاه حسابداری دارد و تاکنون نشست‌ها، همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی در این راستا برگزار کرده است.

15 آذرماه در تقویم رسمی کشور روز حسابدار نامگذاری شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir