شنبه 31 فروردين 1398   05:28:01
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/8/9 چهارشنبه
استان یزد: بسیاری از مشکلات اقتصادی به تحریم ها ارتباط پیدا نمی کند
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان گفت: گرچه تحریم ها تاثیراتی در حوزه اقتصادی به همراه دارد؛ اما بسیاری از مشکلات هم به تحریم های ارتباطی پیدا نمی کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " علی نمازی " در دیدار و نشست با رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی یزد (ایرنا)، ظرفیت های خوب اقتصادی کشور و استان یزد را یادآور شد و افزود: می توان با مدیریت صحیح، همکاری مردم و  همدلی و همفکری این مشکلات را حل و فصل کرد.

وی تصریح کرد: باید با تکیه بر منابع و ظرفیت های داخلی در جهت توسعه و رونق اقتصادی تلاش  کنیم و از اقتصاد متکی به نفت فاصله بگیریم.

وی با اشاره به پتانسیل های خوب اقتصادی در بخش های مالیاتی و تولیدی استان یزد و سایر بخش های اقتصادی گفت: جهت گیری، رویکرد و نگاه اقتصادی مسئولان باید مردمی و آنچه مردم می بینند و احساس می کنند باشد نه اینکه عملکرد مسئولان طوری باشد که تنها خودشان راضی شوند.

وی نگرش مسئولان استان به مسایل اقتصادی و سرمایه گذاری را خوب ارزیابی کرد و خدمت صادقانه به مردم را وظیفه آنان دانست و اظهار داشت: اقتصاد و دارایی به عنوان متولی امور اقتصادی، مالی و سرمایه گذاری در جهت جلب رضایتمندی مردم تلاش و در کنار آن با تفویض اختیار وزیر اقتصاد بخش مهمی از اختلافات حوزه مالیاتی را با همین نگرش حل و فصل می کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در بخش دیگری از سخنانش با قدردانی از تلاش ها و خدمات ایرنا  گفت: ایرنا یزد  به عنوان رسانه رسمی دولت، نقس مهمی در کمک به مسئولین اجرایی استان و حل مشکلات مردم و جامعه دارد.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد هم در این دیدار با اشاره به تاثیر مهم ثبات اقتصادی در جذب و رونق اقتصادی و سرمایه گذاری، شرایط کنونی را نیازمند این امر دانست.

" کاظم شاملو " افزود: در چنین شرایطی نیاز است که رسانه ها نقش رسانه ای خود را  ایفا کنند و ابتکار عمل خبری را در دست بگیرند و مجموعه کادر خبری ایرنا، تخصص، تجربه و آمادگی آن را دارد تا در کنار مسئولان اجرایی به فعالیت رسانه ای و مطبوعاتی بپردازد.

وی با بیان اینکه اخبار باید با در نظر گرفتن شرایط و جوانب امر، هدفمند؛ اما موثق، صحیح، بدور از جنجال آفرینی و منفی نگری باشد گفت: گاهی مواقع مدیران برای حل مشکلات جامعه و مردم، پیگیری های متعددی را انجام می دهند که گاهی مواقع هم به نتیجه نمی رسد؛ اما یک خبر و گزارش ایرنا که در خروجی های عادی و ویژه ایرنا منتشر می شود بخش مهمی از این مشکلات را حل کرده است.

وی گفت: بدون شک اگر مدیران و متولیان امور هر بخش در کنار رسانه ها نباشند، افرادی بدون در نظر گرفتن استانداردها و ملاحظات خبری و خارج ضوابط خبری، افکاری عمومی را در دست می گیرند و آن را در جهت منافع خود مورد استفاده قرار می دهند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir