شنبه 31 فروردين 1398   05:29:48
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/6/21 چهارشنبه
مدیرکل اقتصادی فارس: 276فرصت سرمایه گذاری در استان فراهم شد
جانشین وزیر در استان و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس در مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) گفت: 276 فرصت سرمایه گذاری در 2 سال گذشته در این استان فراهم و به سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارائه شد و این فرصت های سرمایه گذاری در قالب نقشه راه تامین مالی خارجی به ارزش افزون بر 27 میلیارد دلار شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی فارس، وی اظهار داشت: این فرصت های سرمایه گذاری در بخش های آب و برق، صنعت و معدن، کشاورزی، راه و حمل و نقل، بهداشت و درمان، گردشگری، عمران و شهرسازی است.

دائی با بیان اینکه بسیاری از دستاوردهای حوزه سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی به بار نشسته است گفت: دراین مدت، 6 طرح سرمایه گذاری خارجی در استان فارس به میزان افزون بر یک میلیارد دلار جلب شده است.

وی یادآور شد: جذب سرمایه گذاری خارجی زمینه توسعه و اشتغال بیشتر در استان را فراهم می کند.

 

دایی با بیان برخی از مشخصات طرح های سرمایه گذاری در استان ادامه داد: تولید قوطی فلزی توسط شرکت تکامل گستر نوین صفا به ارزش کل سرمایه گذاری 7.3 میلیون یورو در شهرک صنعتی بزرگ شیراز و ارائه خدمات حمل و نقل هوایی توسط شرکت هواپیمایی سپهران شیراز به ارزش کل سرمایه گذاری 58 میلیون دلار در شیراز از جمله این طرح های سرمایه گذاری است.

وی گفت: احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت چهار مگاوات در شهرستان سروستان توسط شرکت بهناد انرژی پارس لیان به ارزش کل سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلار از دیگر طرح های سرمایه گذاری خارجی است که به بار نشسته است.

جانشین وزیر در استان و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس گفت: همچنین تولید کنسانتره کرومیت توسط شرکت آرکا تجارت راه ابریشم به ارزش کل سرمایه گذاری 2.5 میلیون دلار در شهرستان نی ریز و احداث آزمایشگاه مرکزی شیراز توسط شرکت ایتالبز با همکاری دانشگاه شیراز به ارزش کل سرمایه گذاری 62 میلیون دلار دو طرح بزرگ دیگر در این حوزه است .

این مقام مسئول از تخصیص اعتبار 3.8 میلیارد دلاری از محل تسهیلات تامین مالی خارجی برای 10 طرح سرمایه گذاری دیگر در استان فارس خبر داد.

وی گفت: استان فارس دارای 10 طرح تسهیلات تامین مالی خارجی به ارزش افزون بر 3.8 میلیارد دلار است که برای 7 طرح به ارزش 2.9 میلیارد دلار گشایش اعتبار صورت گرفته و سه طرح به ارزش 900 میلیون دلار در صف گشایش اعتبارات اسنادی قرار دارد.

دایی اظهار داشت: عمده طرحهای فاینانس استان در حوزه صنعت، حمل و نقل و نیروگاه و بیمارستان است؛ همچنین تعداد 17 طرح دیگر به ارزش افزون بر 2.6 میلیارد دلار در حوزه های آب و فاضلاب، حمل و نقل و دیگر بخش ها شناسایی و جهت استفاده از تسهیلات تامین مالی خارجی (فاینانس) معرفی شده اند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir