شنبه 27 بهمن 1397   05:46:45
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/16 سه‌شنبه
استان یزد: فرصت های سرمایه گذاری شهرستان خاتم بررسی شد
در نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد، فرصت های سرمایه گذاری پیش رو و تدوین شده شهرستان خاتم بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، فرماندار خاتم در  این نشست یاد شده، این شهرستان را دارای ظرفیت ها و پتانسیل های خوب سرمایه گذاری در بخش های مختلف به خصوص کشاورزی، دامپروری و جاذبه های زیست محیطی، تاریخی، طبیعی و گردشگری دانست.

" فرجام فاضلی  " گفت: اقتصاد حاکم بر خاتم، کشاورزی و دامپروری است و اغلب صنایع این شهرستان مرتبط با این دو صنعت می باشد.

وی وجود نیروی انسانی متخصص، وجود منابع غنی آب های زیر زمینی، موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در کریدور شمال - جنوب و جنوب شرق - غرب کشور، برخورداری از محیط زیست سالم، وجود مناطق حیات وحش و گونه های جانوری گیاهی و نادر، قطب تولید محصولات کشاورزی، ایستگاه تحقیقاتی هوبره، جنگل های جنوب زاگرس، وجود دو ناحیه صنعتی در هرات و مروست را از ظرفیت های شهرستان اعلام کرد و اظهار داشت: در حال حاضر زیر ساخت های لازم برای توسعه صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی شهرستان فراهم است.

فرماندار خاتم، با بیان اینکه 30 واحد صنعتی در شهرستان فعال است گفت: هم اینک  15 معدن از جمله سنگ آهن، مرمریت و سنگ های چینی در این بخش از استان یزد وجود دارد که 13 معدن آن فعال است و 7 معدن نیز اخیر مجوز بهره برداری دریافت کرده اند.

وی واحدهای تولید تسمه، شمش فولاد، موزائیک، تولیدکربن و ایزوگام را از واحدهای در حال احداث و فعال شهرستان بیان کرد و گفت: احداث بیمارستان 96 تخت خوابی، ترمیم جاده هرات - هرابرجان، احداث سه مجتمع گلخانه ای و مجتمع های بین راهی، فاز دوم کارخانه تسمه و شمش فولاد از  واحدهای در حال احداث می باشد.

این مقام مسئول، احداث کارخانه تولید خمیر کاغذ با استفاده از ضایعات بخش کشاورزی، احداث نیروگاه برق خورشیدی،کارخانه تولید فراورده های گوشتی، پاستوریزه کردن و بسته بندی خشکبار، واحد پتروشمی، تولید داروهای گیاهی، صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، ایجاد شبکه توزیع و فروش محصولات کشاورزی و شبکه نوین آبیاری را از طر ح های پیشنهادی و فرصت های سرمایه گذاری عنوان کرد.

فاضلی اضافه کرد: زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاری در این بخش ها فراهم است و آماده حضور و استقبال از فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: عدم شکل گیری صنایع بزرگ، خشکسالی، فرار سرمایه های انسانی و مادی، ضعیف بودن بازار فروش محصولات کشاورزی و دامی و نامناسب بودن بافت و مبلمان شهری از چالش های فراروی شهرستان خاتم می باشد.

در این نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص ظرفیت های سرمایه گذاری شهرستان خاتم طرح کردند.

تاکنون به همت مرکز یاد شده، فرصت های سرمایه گذاری شهرستان های  یزد، ابرکوه، میبد، بهاباد، اشکذر، بافق و خاتم بررسی شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir