شنبه 27 بهمن 1397   05:49:24
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/20 چهارشنبه
استان یزد: فرصت های سرمایه گذاری شهرستان اشکذر بررسی شد
در نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد، فرصت های سرمایه گذاری پیش رو و تدوین شده شهرستان اشکذر بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، فرماندار اشکذر در این نشست گفت: این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی در بخش های کشاورزی، صنعتی و گردشگری برای توسعه و رونق سرمایه گذاری دارد و تلاش برای شکوفایی آن از جمله برنامه های محوری مسئولان است.
 

" محمد علی شاه حسینی " گفت: در بخش کشاورزی، اشکذر بعد از شهرستان های ابرکوه و خاتم رتبه سوم تولید محصولات کشاورزی و با سه هزار و 500 هکتار رتبه دوم سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای استان را در اختیار دارد و انواع محصولات کشاورزی و دارو های گیاهی در این نوع شیوه کشت تولید می شود و قابلیت صادرات هم دارد.
 

وی ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی شهرستان با محوریت کشاورزی را از اقدامات صورت گرفته بیان کرد و از فعالیت 4 چهار واحد و بزرگترین کشتارگاه طیور و دام استان در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: سرمایه گذاری ها در اشکذر در راستای سیاست ابلاغی اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری بوده و در این راستای مشاغل خانگی ایجاد شده است.
 

شاه حسینی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری های بزرگی در صنعت شهرستان انجام شده است و بزرگترین کارخانه فولاد ایران در اشکذر فعالیت دارد تصریح کرد: به لحاظ وسعت و تعداد، بیشترین شهرک های صنعتی استان در این شهرستان قرار دارد.
 

وی با بیان اینکه 86 درصد برق استان در اشکذر تولید می شود؛ وجود صنایع آلاینده را از مشکلات و تلاش برای رفع آن را از برنامه ها بیان کرد و گفت: یکی از مطالبات مردم شهرستان جلوگیری از استقرار صنایع آلاینده است و در این راستا از صدور مجوز صنایع آلاینده جلوگیری شده است.
 

فرماندار شهرستان اشکذر خواستار آن شد که دستگاههای متولی واگذاری زمین به صنایع، ملاحظات و مطالبات شهرستان ها را مد نظر قرار دهند.
 

این مقام مسئول ادامه داد: خواسته ما در شهرک صنعتی فولاد اشکذر، استقرار صنایع پائین دستی که آلایندگی کمتری دارد می باشد؛ اما متاسفانه شاهد استقرار صنایع آلاینده در این شهرک هستیم.
 

وی توسعه بخش گردشگری را از دیگر پتانسیل های سرمایه گذاری اشکذر برشمرد و گفت: نیمی از اسب اصیل عرب در کشور در این شهرستان پرورش یافته اند و بهترین باشگاه سوار کاری و پرورش اسب در این منطقه قرار دارد.
 

فرماندار اشکذر از فعالیت دهکده گردشگری با محوریت پرورش اسب در شهرستان خبر داد و گفت: قرار است اشکذر به قطب گردشگری استان با محوریت پرورش اسب تبدیل شود.
 

وی وجود بناهای تاریخی و منحصر به فرد از جمله باغ وزیر حجت آباد و سلطان بندرآباد را از دیگر ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش گردشگری شهرستان نام برد و گفت: آماده واگذاری این بناها به بخش خصوصی برای رونق صنعت گردشگری هستیم.
 

در این نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاههای اجرایی عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در خصوص فرصت های سرمایه گذاری شهرستان اشکذر طرح کردند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir