شنبه 27 بهمن 1397   05:40:23
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/20 چهارشنبه
مدیرکل اقتصادی خراسان شمالی مشکلات صنعت گران استان را تشریح کرد
نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ،در گفت و گو با خبرنگار روزنامه خراسان شمالی مشکلات و موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاران در استان را تشریح کرد و به بیان برخی مشکلات دانه درشت صنعت گران استان پرداخت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی ، قنبری در مصاحبه اختصاصی با روزنامه «خراسان شمالی»  گفت: طولانی شدن فرایند واگذاری زمین، فواصل برگزاری جلسات هیئت نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی، فرایند تغییر و تحول اسناد اراضی دولتی و تمام نشدن طرح کاداستر از جمله مشکلاتی هستند که سرمایه گذاران در خراسان شمالی با آن ها مواجه  اند.

وی بیان کرد: همچنین به علت این که بعضی از اراضی استان، اسناد رسمی ندارند و گاهی ممکن است تصرف های غیرقانونی هم انجام شده باشد، مشکل اراضی تصرف شده، فرایند کار را طولانی می کند چون باید رفع تصرف و احکام قضایی و اجراییه صادر شود.

قنبری افزود: کمبود تخصیص آب در استان و قرار گرفتن در صف های طولانی برای تخصیص هم مشکل مضاعفی است که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند چون میزان بارندگی و منابع آبی استان کم است ولی می توان برای رفع این مشکل، چاه های آب کشاورزی را که ممکن است مثلا فقط برای دو نفر اشتغال ایجاد کرده باشد یا برای کشت محصولات آب بر استفاده شود که حتی نیاز هم نیست، به قیمت روز از کشاورزان خریداری و به سرمایه گذار واگذار کرد تا بتوان اشتغال بیشتری ایجاد کرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی همچنین گفت: استعلام های طرح های صنعتی، کشاورزی و گردشگری در حال حاضر مقداری زمان بر است، البته نسبت به قبل کمتر شده ولی باید استعلام‌هایی که از این دستگاه ها می شود به حداقل زمان خودش یعنی به یک هفته کاهش پیدا کند تا انگیزه انجام کار برای سرمایه گذار بیشتر شود.

قنبری اظهارکرد: دستگاه های عضو ستاد سرمایه گذاری و مرکز خدمات باید کارشان را تسریع کنند و ما در همه جلسات این توصیه را داریم که مراحل انجام کار طولانی نشود زیرا طولانی شدن روند انجام کار باعث سلب انگیزه از سرمایه گذار می شود.
 

وی تصریح کرد: برخی پروژه ها که قبلاً در استان سرمایه گذاری شده و وام گرفته اند  اکنون ناتمام هستند و حالا به دلایل مختلفی امکان ادامه کار برای شان وجود ندارد و اگر سرمایه گذاری پروژه را بفروشد هم نمی‌تواند بدهی اش را به بانک ها پرداخت کند.

قنبری بدون اشاره به تعداد این پروژه ها گفت: حتی اگر یک مورد هم وجود داشته باشد، روی افرادی که می خواهند در استان سرمایه گذاری کنند، تاثیر می گذارد و آن ها را دچار تردید می کند که ممکن است آن ها نیز به این سرنوشت مبتلا شوند، در نتیجه باید تا جایی که می توان انجام امور سرمایه گذاران تسهیل و در آن ها انگیزه ایجاد شود.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir