دوشنبه 5 فروردين 1398   15:03:49
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/1/27 دوشنبه
جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد با اتاق تعاون البرز برگزار شد
جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با هیات مدیره اتاق تعاون استان البرز در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان البرز، «ابوالفضل فلاح» نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز ضمن ابراز خرسندی از وفاق و همدلی ایجاد شده بین مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان البرز درجهت حل مشکلات اقتصادی استان و برگزاری جلسات بمنظور مرتفع نمودن موانع پیش روی فعالان اقتصادی بخش خصوصی گفت: با عنایت به منویات مقام معظم رهبری درخصوص محقق شدن اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی ، جلسات مشترکی با تشکل های بخش خصوصی از جمله اعضای هیئت مدیره اتاق تعاون استان البرز و با هدف ر سیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی در بخش تعاون تشکیل شده است.

وي به مردمی کردن اقتصاد اشاره و بیان کرد : تعاونی ها به عنوان بنگاه های اقتصادی مردم نهاد که سرمایه مردم، برای مردم و با مدیریت مردم فعالیت می نمایند ؛ می توانند نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی استان و کشور ایفا نمایند.

فلاح خاطرنشان ساخت: تعاونی ها در کشورهای توسعه یافته در حال گسترش هستند و این رشد تعاونی ها مبتنی بر مشارکت ، توانمندی،هم افزایی و عقلانیت جمعی است.

 همچنین در این جلسه «محمد مختاری » رئیس اتاق تعاون استان البرز گزارشی از اقدامات بعمل آمده توسط بخش تعاون استان البرز ارائه کرد و افزود: در حال حاضر حدود1200 تعاونی فعال در استان البرز حضور دارند که از آنجمله می توان به تعاونی سهام عدالت اشاره کرد که درحدود 850 هزار نفر در شهرستان کرج عضو دارد و مشتمل بر بازنشستگان و شاغلین دستگاه های اجرایی، مددجویان نهادهای حمایتی، خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، خبرنگاران، طلاب،کارگران فصلی و بازنشستگان تامین اجتماعی می باشند.همچنین تعاونی های مصرف کارکنان ، تعاونی های مسکن و ... مرجع مناسبی برای استفاده از ظرفیت های مردمی در قالب تعاونی در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می باشند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد وزارت ، دولت و اتاق های تعاون ، تقویت ، تربیت و جذب مدیران توانمند در تعاونی هاست؛ خاطرنشان ساخت:اتاق تعاون استان البرز قصد دارد در سال جاری نسبت به تشکیل  سه شرکت توسعه عمران شهرستانی در استان البرز اقدام نماید و مردم همان شهرستان باید عضو تعاونی های مذکور باشند.

در ادامه این جلسه ، «علی اصغر بناساز» سرپرست گمرک استان البرز گفت:شرکتهای تعاونی و تولیدی می توانند با ارائه مدارک و مستندات و با توجه به میزان واردات و صادرات و حجم فعالیت ها در لیست شرکتهای فعال اقتصادی ثبت نام نمایند و از تسهیلات گمرکی استفاده نمایند .

وی افزود : با توجه به اینکه پذیرش ضمانت نامه ها تا 15 بهمن هر سال انجام می شود ولیکن محدودیت پذیرش ضمانت نامه برای شرکتهایی که جزء شرکتهای فعال اقتصادی باشند،وجود ندارد. همچنین در بحث صادرات نیز اگر جز شرکتهای فعال اقتصادی باشند ، می توانند از تسهیلات ارزیابی از محل استفاده نموده و مامورین گمرک در تمام ساعات شبانه روز جهت ارزیابی در محل تولید یا انبارهای صادرکننده حضور
می یابند.

همچنین«محمدباقر طبیعی نژاد» مدیربیمه ایران در استان البرز به تحت پوشش قراردادن شرکتهای تعاونی توسط بیمه تعاون و ارائه تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون طی سالهای اخیر خبر داد و افزود: بیمه ایران نیز آمادگی خود را جهت ارائه خدمات لازم در خسارتهای سنگین به شرکتهای تعاونی اعلام می نماید.

«سیدمجتی تقوی» مدیرکل امور مالیاتی استان البرز نیز با اشاره به نقش مهم تعاونی ها در اقتصاد کشورها، بر لزوم سوق دادن تعاونی ها به سمت تعاونی های تولیدی تاکید کرد و ضمن تقدیر و تشکر از همکاری اتاق تعاون استان البرز جهت حضور نمایندگان این اتاق در جلسات هیئت های حل اختلاف مالیاتی ، از برگزاری دوره های مشترک آموزشی با اتاق تعاون استان البرز از جمله دوره آموزشی مالیات برارزش افزوده خبر داد.

بنابراین گزارش ، در این جلسه مشکلات مطرح شده توسط رئیس اتاق تعاون استان البرز در حوزه های بانکی گمرک و امورمالیاتی با حضور مدیران کل ادارات امور اقتصادی و دارایی ، گمرک، امورمالیاتی، بورس منطقه ای البرز ،بیمه ایران و بانک ملی ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

شایان ذکر است در راستای برگزاری جلسات مشترک شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با تشکل های بخش خصوصی استان البرز ، پیش از این نیز جلسه ای با انجمن صنفی نساجی و پوشاک استان البرز و با هدف بررسی و رفع موانع و مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی این حوزه تشکیل شد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir