دوشنبه 5 فروردين 1398   15:04:08
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/1/26 يكشنبه
مانده تخصیصی اعتبارات عمرانی امسال استان یزد به زودی اعلام می شود
معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی و رئیس خزانه معین استان یزد از رشد قابل توجه تخصیص اعتبارات عمرانی استان از سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: مانده تخصیصی اعتبارات عمرانی سالجاری استان به زودی اعلام می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " سعید نورایمانی " در اولین نشست عمومی ذیحسابان استان، سهم اعتبارات نقدی استان از محل اعتبارات استانی، حاصل از درآمدهای فروش نفت و گاز در سال گذشته نیز خوب بوده است.

وی از افزایش اعتبارات جاری دستگاههای اجرایی استان از 189 میلیارد تومان در ابتدای سال 95 به حدود 210 میلیارد تومان در پایان سال 96 و رشد قابل توجه آن خبر داد.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت در تامین اعتبارات عمرانی انتشار اوراق خزانه اسلامی است بر دقت نظر مدیران مالی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی در توزیع این اسناد تاکید کرد و گفت: انتشار و توزیع اوراق یاد شده در سالجاری نیز مورد توجه جدی است.

وی گفت: مسئولیت انجام فرایند مالی طرح های عمرانی از طریق انتشار اوراق خزانه اسلامی نه تنها کمتر از پول نقد نیست؛ بلکه بیشتر از آن هم می باشد و ذیحسابان و مدیران ما باید در این زمینه دقت نظر لازم را داشته باشند.

رئیس خزانه معین استان یزد اظهار داشت: اوراق خزانه اسلامی تابع مواد 63 و 64 قانون اصلاح محاسبات عمومی بوده و تا پایان تیرماه قابلیت پرداخت به ذینفعان می باشد.

وی انتشار اوراق تسویه حساب و صکوک اجاره برای اجرای طرح های عمرانی، تغییر رویکرد در بخش ذیحسابی و عملیاتی تر شدن اوراق خزانه اسلامی را از دیگر برنامه های مالی امسال استان بیان کرد و از فراهم بودن زمینه پایاپای کردن  بدهی های مالیاتی و بانکی پیمانکاران به دولت با استفاده از اوراق یاد شده خبر داد.

معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در بخش دیگری از سخنانش محدود شدن حساب های دستگاههای دولتی در راستای انضباط و شفافیت مالی را از دیگر سیاست های مالی استان برشمرد و گفت: در این راستا هر دستگاه اجرایی حداکثر 7 حساب نزد بانک مرکزی خواهد داشت و تاکنون این کار در 95 درصد دستگاههای اجرایی استان عملیاتی و با این کار سه هزار و 700 حساب بانکی دستگاههای دولتی استان مسدود خواهد شد.

نورایمانی ادامه داد:  امسال تمامی عملیات های مالی از درخواست صدور چک تا هزینه کردن آن از طریق سامانه " بهداد " بانک مرکزی انجام خواهد شد و ذیحسابان و مدیران مالی باید از طریق این سامانه دنبال کنند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir