دوشنبه 5 فروردين 1398   15:12:18
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/1/22 چهارشنبه
مراسم تکریم ومعارفه مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین برگزار شد
مراسم تکریم ومعارفه مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین که با حضور سید جواد هاشمی مشاور وزیر و مدیرکل امور استانهای وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، مدیران دستگاههای اجرایی و فرمانداران در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن تشکر از خدمات ۱۰ ساله محمد علی قاسمی مدیرکل سابق، فرزین بهنامی فر به عنوان مدیر کل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قزوین معرفی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان قزوین، در این مراسم سیدمحمدعلی قاسمی مدیرکل سابق ،گزارشی از فعالیتها و موفقیت های اداره کل را در دوران مدیریت خود ارائه کرد و گفت: با هموار کردن مسیر توسعه استان و جذب سرمایه گذاری خارجی توانستیم در چند سال رتبه برتر کشوری در این شاخص را کسب کنیم.

وی اضافه کرد: تا پایان سال گذشته ،بیش از یک میلیارد و ۵۹۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب ۶۳۰ میلیون دلار آن محقق شده است.

قاسمی ایجاد فضای بانشاط اداری، توجه به معیشت کارکنان، تکریم ارباب رجوع و توجه به تسهیل در امور سرمایه گذاران را از دیگر کارهای انجام شده در دوره مدیریت خود اعلام کرد.

در ا ین مراسم عبدالمحمد زاهدی ، استاندار قزوین اظهارداشت: در مدیریت نیازمند افرادی باتجربه هستیم تا در پیشبرد کارها با مشکل مواجه نشویم.مدیریت نیازمند جسارت است ودر انجام کارها مدیران باید جسورانه عمل کنند تا توسعه استان و منافع مردم اسیب نبیند. واین جسارت در مدیریت بسیار مهم است ودستگاههای نظارتی وقتی جسارت یک مدیر را برای گره گشایی ازامور بینند معمولاهمراهی می کنند.

زاهدی یادآورشد: حوزه اقتصاد در کشور و استان بسیار تخصصی و پرچالش است و در این عرصه نیازمند مدیرانی باسابقه، توانمند و شجاع هستیم در غیر این صورت کارها بخوبی پیش نمی رود.

استاندار گفت: قاسمی که حدود ۱۱ سال در امور اقتصادی و دارایی استان خدمت کردند مدیری پاک دست ، باتجربه و خوش اخلاق بود و اگر بازنشسته نمی شد هرگز اجازه نمی دادیم جابجا شوند.

اینکه فردی در محیطی پر چالش و مالی می تواند با افتخار به خدمت خود خاتمه دهدبسیار ارزشمند است و ما نیز از اینکه مدیری توانمند را از دست داده ایم ناراحت هستیم اما چون در استان خواهند ماند حتما از تجربه ایشان استفاده خواهیم کرد.

استاندار بیان کرد: مهمترین عملکرد یک مدیر این است که بتواند از میان همکاران توانمند خود مدیرانی را تربیت کرده و زمینه بروز استعدادهای آنها را فراهم کند تا پس از خود جایگزین شایسته ای داشته باشد و بسیار خوشحالیم که در استان قزوین این اتفاق رخ داده و در امور اقتصادی و دارایی سه معاون توانمند حضور دارند که هر کدام می توانند مدیری قوی در کشور باشند.

استاندار یادآورشد: خوشبختانه چون در استان افرادی توانمند حضور داشتند موافقت نکردیم ازخارج استان مدیری برای امور اقتصادی و دارایی قزوین معرفی شود و پس از جمع بندی به بهنامی فر که از معاونان بسیار توانمند و با تجربه بودند رسیدیم و ایشان را شایسته این مسئولیت مهم دانستیم.

وی اضافه کرد: کسانی که در استان های دیگر می توانند مدیر شوند نباید اصرار کنند حتما در استان خود باشند زیرا عرصه مدیریت، پهنه نظام است و در همه نقاط آن می توانند خدمت کنند و این امر به تجارب افراد اضافه می کند.

زاهدی اظهارداشت:از مدیر کل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قزوین انتظار داریم ضمن تعامل باسایر دستگاه های اجرایی ، برای جذب سرمایه گذاری خارجی برنامه ریزی جدی داشته باشند.

در ادامه سید جواد هاشمی مشاوروزیر اظهارداشت: مدیران اقتصادی برای تحقق شعار سال مسئولیت سنگینی دارند و در این دوران نیز باید تلاش مضاعفی داشته باشند.اگر تصمیم داریم از اقتصاد تک محصولی نجات پیدا کنیم و وابستگی به نفت نداشته باشیم باید روی منابع مالی دیگر برای اداره کشور حساب کنیم و این کار مستلزم تلاش و برنامه ریزی در جهت جذب سرمایه گذاری است.

و در بسیاری از کشورها ۸۰ درصد درآمدها از محل مالیات تامین می شود و ما نیز اگر بخواهیم از درآمد مالیات ،کشور را مدیریت کنیم باید به تولید اهمیت دهیم و سرمایه گذاری داخلی و خارجی را تقویت کنیم.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهارداشت: باید بتوانیم در یک مسیر درست و منطقی سرمایه های داخلی و خارجی را در مسیر تولید بکار گیریم و به اشتغال کشور کمک کنیم تا شعار سال هم محقق شود.

وی یادآورشد: کار در حوزه اقتصاد بسیار سخت، فنی و علمی است و اگر بخواهیم امنیت کشور را تقویت کنیم یکی از راهها توجه به تولید، اقتصاد و سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

وی اضافه کرد: برای تقویت اقتصاد کشور لازم است بورس رونق بیشتری گیرد و مردم سهامداران کارخانه ها شوند و هرچقدر در این عرصه بهتر عمل کنیم به رونق تولید کمک شده است.

هاشمی تصریح کرد: گردشگری از دیگر ظرفیت هایی است که می تواند به اشتغال و درآمد کشور کمک کند و باید در این دوران از این ظرفیت بیشتر استفاده کنیم.

مدیرکل امور استانهای وزارت امور اقتصادی و دارایی یادآورشد: از مدیرکل جدید استان انتظار داریم ضمن تعامل منطقی با همه دستگاههای اجرایی برای فعال کردن بورس و جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش بیشتری کند.

مشاور وزیر از بهنامی فر مدیرکل جدید هم به عنوان جوانترین و توانمندترین مدیر مجموعه اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: امیدواریم با استفاده از تجربه مدیران سابق و همکاری مدیران دستگاههای اجرایی و داشتن برنامه های منطقی و اصولی در  توسعه استان و جذب سرمایه گذاری خارجی کارهای خوبی در دوران مدیریت جدید شکل بگیرد.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ۱۱ ساله محمدعلی قاسمی مدیرکل سابق، فرزین بهنامی فر به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی استان قزوین معرفی شد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir