شنبه 28 مهر 1397   08:28:37
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/24 يكشنبهرئیس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:
سود سهام عدالت مشمولان فوت‌ شده در ماه های آینده تعیین تکلیف می شود
پوری حسینی گفت: سود سهام عدالت مشمولان فوت‌ شده در ماههای آینده تعیین تکلیف می شود.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در خصوص سود سهام عدالت مشمولان فوت‌ شده اظهار داشت: اگر الان کسی برای واریز سود سهام عدالت در سامانه سازمان خصوصی‌سازی کد شبا اعلام کرده باشد، با فرض اینکه صاحب سهام بعد از مهلت 31 مرداد فوت کرده باشد، سود به همان حساب فرد فوت شده واریز می‌شود چراکه اطلاعی از اینکه مشمول زنده یا فوت کرده‌، نداریم.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: سامانه‌های ما هر لحظه با ثبت احوال به روز نمی‌شود، بالاخره به روز رسانی این حجم اطلاعات زمان‌بر خواهد بود؛ بر این اساس آخرین به روزرسانی اطلاعات ما مربوط به 31 مرداد 96 است و افرادی که قبل از آن تاریخ فوت کرده باشند، دیگر وجود خارجی ندارند و باید وراث نسبت به این سود تعیین تکلیف کنند و اسناد قانونی به ما ارائه دهند.

وی گفت: به جهت اینکه نمی‌‌دانیم مشخص کنیم چه کسانی از مشمولان فوت کرده‌اند، بنابراین سود سهام عدالت به حساب همه مشمولانی که در زمان اعلام شماره شبای بانکی خود زنده بوده و شماره شبای خود در سامانه سهام عدالت ثبت کرده‌اند واریز می‌شود.

پوری حسینی در پاسخ به سوال دیگر فارس درباره افرادی که دعوت نامه دارند اما به علت وجود فرصت کافی یا هر علت دیگری برای ارائه تکمیل مدارک جا مانده‌اند، چه خواهد شد، گفت: این افراد طبق آخرین برآورد‌ها بیش از یک‌ میلیون و 800 هزار نفر هستند که در آینده پس از اتمام پروسه پرداخت سود، تعیین تکلیف شده و حق‌شان می‌رسند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir