شنبه 27 بهمن 1397   05:42:31
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/5 جمعه
وزیر اقتصاد گمرکات کشور را موظف به همکاری فوری با تولیدکنندگان کرد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هیچ کارخانه‌ای برای تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نخواهد شد، تاکید کرد: مدیران گمرکات سراسرکشور مکلف‌اند با بازرگانان و صاحبان صنایع همکاری کنند.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، دکتر مسعود کرباسیان با اشاره به دغدغه تولیدکنندگان، اظهار داشت: گمرکات کشور با فعالیت اولویت دار، اجازه نمی دهند واردات مواد اولیه کارخانه‌ها با وقفه مواجه شود.

وی تصریح کرد: دردناک‌ترین تصویر برای دولت این است که چرخ‌های کارخانه‌ای به دلیل مشکل تامین مواد اولیه از حرکت باز ایستد، کارگری بیکار شود، سفره‌ای خالی بماند و سرمایه‌ای برباد رود. 

وزیر اقتصاد با اشاره به درددل یک کارآفرینی در خصوص سختی و زحمت تهیه مواد اولیه کارخانه‌اش گفت: یکی از نگرانی های کارآفربنان و تولید کنندگان این است که مواد اولیه تهیه شده برای تولید، پشت درهای ورودی کشور معطل بماند.

کرباسیان تاکید کرد: کارآفرینان مولد و شناسنامه‌دار باید حمایت دولت و وزارت اقتصاد را در کنار خود احساس کنند و قطعا تمام مجموعه های مدیریتی وزارت اقتصاد مکلف‌اند که به قید فوریت و بدون فوت وقت به وضعیت واحدهای تولیدی رسیدگی‌های لازم را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: از گمرکات سراسر کشور خواسته‌ام که با توجه به تخصیص ارز توسط دولت جهت تامین کالاهای تولیدی، هرچه زودتر پیش اظهاری قبل از ورود کالا عملیاتی و از روش نسیه‌بری و ضمانتنامه نیز استفاده شود تا خرید مواد اولیه برای کالاهای تولیدی با وقفه مواجه نباشد.

وزیر اقتصاد افزود: طبق این دستور گمرکات می‌دانند که تامین کالا برای واحدهای تولیدی از اولویت خاصی برخوردار است. 

کرباسیان تاکید کرد: از این پس مدیران کل استانی و ناظران موظفند به منظور رفع مشکلات موجود، با مدیران واحدهای تولیدی و بازرگانان جلسه گذاشته و نتیجه را در قالب گزارش هفتگی، اعلام کنند.

وی افزود: پیش از این هم آنها مکلف شده‌بودند که هیچ تصمیمی را بدون مشورت با بخش‌خصوصی به انجام نرسانند.

کرباسیان در پایان گفت: همچنین مدیران گمرک و سازمان امورمالیاتی، فردا (شنبه) در وزارت اقتصاد حضور می‌یابند تا گزارش اقداماتی که طی دو هفته اخیر و در راستای دستورات رئیس جمهور و خط مشی وزارتخانه به انجام رسانده‌اند را ارائه دهند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir