دوشنبه 5 فروردين 1398   15:09:56
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/1/12 يكشنبهوزیر امور اقتصادی و دارایی:
سامانه جامع هوشمند گمرکی به پروژه ملی تبدیل می شود
مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالا ایرانی، همانند نامگذاری سال های اخیر که همواره اقتصاد محور آن بوده، نشان دهنده این واقعیت است که همچنان رفع مشکلات اقتصادی کشور در چهارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید اولویت اصلی دستگاه اجرایی باشد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایرنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به نیازهای کشور و خواست جامعه که بهبود وضعیت معیشتی و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان است، نامگذاری اقتصادی و تولیدمحور سال جدید اقدامی اصولی، منطقی و برآمده از مطالبه  عمومی در راستای اجماع برای حمایت از اقتصاد ملی است. همه فعالان اقتصادی، اقتصاددانان و مدیران کشور طی یکسال گذشته خواهان وحدت عمومی برای کمک رونق کارآفرینی در کشور بوده‌اند. از این منظر حمایت از کالای ایرانی به معنایی همین ترجمان وحدت در خدمت آبادانی کشور است. حالا که سال جدید به این عنوان نامگذاری شده، تمام ارکان حاکمیتی و دولتی مسیر را دریافته اند که باید رفتارها را براین اساس تنظیم کرد که اقتصاد داخلی رنگ توسعه کامل را ببیند.

خوشبختانه بینش کارآفرینی در کشور جا افتاده است و نسل جوان بیش از آنکه عطش استخدام در ارگان‌های دولتی را داشته‌باشند به کارآفرینی متمایل شده‌اند. در صورتی که حمایت از کالای ایرانی هم صورت گیرد، رونق بازار به کار و تلاش بیشتر آنها یاری می‌رساند.


متن کامل این مصاحبه را در قسمت گفتگو سایت شادا بخوانید.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir