دوشنبه 27 خرداد 1398   20:03:56
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/9/14 چهارشنبهمدیرعامل بیمه ایران:
تاکید بر نقش اطلاع رسانی به موقع در پیشگیری بحرانها در صنعت بیمه
مدیر عامل بیمه ایران در بیست و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی بر اطلاع رسانی بموقع در پیشگیری از وقوع بحرانها در حوزه های اقتصادی و بویژه در بیمه ها تاکید کرد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، پورکیانی با بیان این مطلب اظهار داشت: طی ماههای گذشته شرکتهای بیمه و به طور خاص بیمه ایران با بحرانهای مختلفی مواجه شدند که یکی از آنها در حوزه اطلاع رسانی بود.


وی تصریح کرد: بحرانهای نقدینگی، پورتفوهای زیان ده، قانون خدمات کشوری در خصوص تغییر ساختار بیمه ایران  از جمله مواردی بود که می توانست شرکتهای بیمه را با مشکل مواجه کند که که در تعامل نزدیک با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد و تهیه پیوست رسانه ای و مدیریت آن توانستیم با موفقیت از این مقاطع عبور کنیم.


وی افزود: با تغییر سیاستهای فروش اعتباری و دفع پرتفوهای زیان ده، توانستیم مشکلات مربوط به اعتبارات را با کمترین حاشیه پشت سر بگذاریم.


پورکیانی با بیان اینکه یکی از وظایف صنعت بیمه، سرمایه گذاری است، گفت: در شرکت سهامی بیمه ایران موفق شدیم ضریب خسارت را از 75 درصد به 60 درصد کاهش دهیم .


مدیرعامل بیمه ایران افزود: در سایر شاخص ها نیز علاوه بر کاهش 28 درصدی بدهی ها، شاهد افزایش سهم بیمه ایران در رشته های مختلفی بودیم که این موفقیتها نتیجه همدلی میان  کارکنان و مدیریت و همچنین اقبال عمومی نسبت به این شرکت است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی دیگر از وظایف شرکتهای بیمه را تقسیم ریسک عنوان کرد و گفت: نمونه بارز این اقدام، پرداخت خسارت 94 میلیون یورویی به پتروشیمی بوعلی است که با تقسیم ریسک توانستسم بار مالی آنرا با سایر شرکتهای بیمه توزیع کنیم.


در ادامه این نشست، سیدمالک حسینی، مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد ضمن تبریک سالروز تاسیس شرکت بیمه ایران و همچنین روز ملی بیمه اطمینان بخشی به مردم و کاهش ریسک ها را از جمله پیش نیازهای مربوط به بهبود شاخص امید به زندگی برشمرد.


در ادامه بیست و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، برنامه های مربوط به بزرگداشت دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامل،  افتتاح پروژه ها و ارایه گزارش عملکرد مقایسه ای مجموعه وزارت اقتصاد و تهیه کمپین مربوطه مورد بحث و بررسی اعضای این شورا قرار گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir