شنبه 31 فروردين 1398   05:31:00
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/8/13 يكشنبهرئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد؛
باید از همه ظرفیت ها در دفاع از اقتصاد کشور استفاده کنیم
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در همایش پدافند غیرعامل مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با بیان اینکه ما در جنگ اقتصادی نیازمند ساختاری برای دفاع هستیم، تاکید کرد: در حالی که همه قدرتهای اطلاعاتی، دیپلماتیک، مالی، تسلیحاتی و جاسوسی آمریکایی ها آماده است که به اقتصاد ایران ضربه بزند. باید از همه ظرفیتهای اقتصادی کشور در جهت دفاع اقتصادی استفاده کنیم.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، سردار غلامرضا جلالی در این همایش گفت: ما امروز در یک جنگ اقتصادی هستیم که با دفاع دوران مقدس متفاوت است، چرا که در جنگ اقتصادی دشمن مشخص نیست.

وی تصریح کرد: فرمانده معظم کل قوا در مقدمه ابلاغ سیاستهای اقتصادی فرمودند: ما امروز درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم لکن کشور ما برای نقش آفرینی در این جنگ دارای تجارب بسیار با ارزشی از دوران دفاع مقدس است که موفقیت را در پی دارد.


وی با بیان اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، خاک کشورمان مورد تجاوز دشمن قرار گرفت، تاکید کرد: برخی به نشان دادن شهرهای موشکی، خرده می گیرند که این اقدام بهانه دست دشمن می دهد اما باید به آنها گفت نشان دادن شهرهای موشکی برای نشان دادن توان دفاعی کشور است تا آنها دچار اشتباه محاسباتی نشوند.

سردار جلالی با اشاره به اینکه هنوز برخی جنگ اقتصادی را باور نکرده اند، اظهار داشت: در هر جنگی باید ابزار و الزامات مقابله در آن را شناخت و با تقسیم کار و مدیریت واحد برای مقابله با تهدیدات دشمن آماده بود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد: تحریم هر کالایی با تولید ملی و خودکفایی خنثی می شود و با اینکار توطئه های دشمنان انقلاب شکست می خورد.

وی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم و مسئولان یک دل و یک صدا بودند اما در جنگ اقتصادی امروز، رفتاری از برخی می بینیم که با دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست، امروز برخی با خرید ارزهای خارجی به بی ارزش کردن پول ملی کمک می کنند.

سردار جلالی با اشاره به بکارگیری گروه ها و افراد ضد انقلاب برای جمع آوری اطلاعات توسط دشمنان انقلاب، افزود: سیستم کنترل در جنگ اقتصادی بسیار مهم است؛ در جنگ اقتصادی مردم بستر و هدف جنگ هستند به همین دلیل برای مقابله با تهدیدات باید برای افراد جامعه نقش تعیین کرد تا در جنگ اقتصادی دشمن را بشناسند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی، سیستم توزیع کشور در اقتصاد باید سیستمی مطمئن باشد تا هر تکانه اقتصادی ، آنرا دچار بحران و کمبود نکند.

سردار جلالی در پایان با بیان اینکه امروز ابزار رسانه، بخشی از اقتصاد است، تاکید کرد: رسانه ها بویژه در حوزه فضای مجازی به ما الگوی مصرف ارائه می دهند و می توان گفت بخشی از این حمله اقتصادی، با استفاده از ظرفیت رسانه ها صورت می گیرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
نشانی: میدان امام خمینی ـ خیابان باب همایون ـ خیابان صور اسرافیل  تلفن : 39909 فاکس: 39967627  کدپستی: 1114943661 پست الکترونیک: info@mefa.gov.ir